איכות האתר - פייג' ריינק - Page rank

הינה שיטת הדירוג לדפי היפר-טקסט המקושרים ביניהם. השיטה הומצאה על ידי לארי פייג', אחד ממייסדי גוגל, בזמן שלמד בסטנפורד. השיטה רשומה כפטנט של אוניברסיטת סטנפורד 6,285,999

קישור מאתר מסוים לאתר שלך מהווה אינדיקציה חיובית לחשיבותו של האתר שלך על בסיס ההנחה שבעל האתר נקשר לאתרים אחרים שהוא מאמין שהם איכותיים. ישנו רובוט חיפוש שסופר את מספר הקישורים שיש לכל אתר והופך את התוצאה לצורת ניקוד.
לאחר הניקוד הראשוני, ניתן להבחין באתרים שיש אליהם יותר קישורים ופחות קישורים. לאחר מכן רובוט החיפוש עושה חישוב הנקרא שקלול אתר המקושר מאתר בעל ניקוד ראשוני גבוה מקבל יותר ניקוד מאתר המקושר מאתר בעל ניקוד ראשוני נמוך.
לכן, אתר המקושר לדוגמה ממיקרוסופט ניקודו ישוקלל מעלה ברמה משמעותית יותר מאשר אם יהיה לו קישור מבלוג

עריכה - התקפת וההגנה על השיטה

בוני אתרים רבים המעוניינים להעלות את ניקוד אתרם נכנסים לאתרים בעלי ניקוד גבוהה יותר, ומחפשים היכן הם יכולים להכניס קישור לאתר שלהם. לרוב הם מוצאים מקום בספר אורחים, בפורום או בתגובות משתמשים. לצורך הגנה מהתקפה זו, קיים פרמטר שניתן להוסיף לתג הקישור הנקרא "נו פאלו" כפי הנאמר לעיל כל קישור מזוהה על ידי התג . בעל אתר המעוניין לתת לגולשיו אפשרות לכתוב, אולם מבקש להימנע ממתקפה, מכניס לכל קישור את הפרמטר הזה ובצורה זו רובוט החיפוש נמנע מלתת ניקוד לאתר המקושר.
אם לבעל אתר מסוים יש מתחרה, והוא מבקש להזכיר אותו באתרו ולקשר אליו, אולם הוא אינו מעוניין לתת לו ניקוד, יוסיף בעל האתר לקישור את הפרמטר